2019. május 26., vasárnap

Cint - Amikor harmadik féltől származik a kitöltendő kérdőív

Sok kérdőív kitöltésért fizető oldalnál találkozhatsz olyan kérdőívekkel, amiket közvetlenül náluk rendelt meg egy-egy cég, de emellett gyakran belefuthatsz külsős cégek által kezelt kérdőívekbe is, amiket arról lehet megismerni, hogy általában nem az általad használt oldal designjával jelennek meg, illetve a címsorban is idegen honlapcím látható. Amikor egy angol nyelvű oldalon magyar kérdőívvel találkozol, akkor biztos lehetsz benne, hogy ilyen külsős cég oldalára kerültél át.

Az egyik legnagyobb ilyen külsős cég, amivel biztosan találkoztál már vagy találkozni fogsz, a Cint. A Cint 80-nál is több országban van jelen, és nem lehet közvetlenül regisztrálni hozzá kérdőív kitöltőként, helyette a kérdőíves oldalak regisztrálnak hozzájuk, akik továbbítják a kérdőíveket a hozzájuk regisztrált felhasználóknak. A Cint-en keresztül így a kérdőív megrendelők 1500 közösség 50 millió regisztrált tagját érhetik el.

Mivel a tudtodon kívül sok különböző oldalon belefuthatsz a Cint kérdőíveibe, érdemes lehet egy kicsit megismerkedni vele, hogy mit is tud ez a rendszer.

Az ilyen külsős kérdőívek esetében az egyik leggyakoribb probléma az szokott lenni, hogy az első pár kérdés után kiderül, hogy nem tartozol a kérdőív célcsoportjába. Ez azért van, mert a kérdőíves oldal tulajdonosánál megadott adataid nem kerültek át a Cint-hez. Jó tudni azonban, hogy a rendszer tanul: idővel egyre jobban megismer, és egyre kisebb eséllyel fog neked olyan kérdőívet adni, aminek nem tartozol a célcsoportjába. Ez a kezdetben zavaró probléma tehát idővel egyre ritkábban fog jelentkezni.

A rendszer figyeli az aktivitásodat, hogy megszűnt-e időközben az e-mail címed, ellenőrzi, hogy valóban az általad megadott országban vagy-e (vagy esetleg proxyval próbálod hamisítani), figyeli a válaszaid sebességét és mintázatát, és ez alapján csalásgyanúsnak jelölheti meg a válaszodat, sőt, a kérdőív tulajdonosok megadhatnak olyan oldalt is, ahova a rendszer kitöltés közben átirányít, ha úgy ítéli meg, hogy nem adsz kellően minőségi válaszokat. Ez a rendszer biztosítja, hogy a megrendelők azt kapják, amit kértek - neked pedig mindez azt jelenti, hogy ha csalni próbálsz, nem őszintén válaszolsz, akkor könnyen lehet, hogy nem fogsz a kérdőívért fizetséget kapni, és a későbbi meghívók is elmaradoznak.

Érdekesség, hogy a kérdőíves oldalak tulajdonosai beállíthatják, hogy milyen gyakran kapjanak a náluk regisztráltak új kérdőíveket (az alapbeállítás az, hogy 10 naponta), és külön kell nyilatkozniuk arról, ha nagyon hosszú, 35 percnél hosszabb kérdőíveket is vállalnak. Emiatt még ha több helyen is találkozol a Cint kérdőíveivel, nem biztos, hogy ugyanannyival vagy ugyanazokkal - és persze az is lehet, hogy ugyanazért a kérdőívért más-más összeget fizetnek neked.

A Cint kérdőíveivel a magyar oldalak közül például a MarketAgent-nél vagy a TGM Panel-nél találkozhatsz, az angol oldalak közül a SurveyRewardz, illetve szinte minden OfferWall-os oldal felületén összefuthatsz velük.

2019. május 13., hétfő

Miért nem sikerül pénzt keresned a kérdőíves oldalakkal? (statisztika)


Miközben sokan kapnak kisebb-nagyobb összegeket online kérdőívek kitöltéséből, vannak olyanok, akik bár regisztráltak kérdőíves oldalakra, nem jártak sikerrel. Több oka is annak, hogy miért nem keres valaki pénzt egy-egy ilyen oldallal, ebben a cikkben viszont csak arról szeretnék beszélni, amit a statisztikák mutatnak.

Vannak olyan kérdőíves oldalak, amik megmutatják, hogy az általad meghívott tagok mennyire aktívak, és mennyi jutalékot kaptál utánuk. Ezek áttekintésével képet kaphatunk arról, hogy hol véreznek el a legtöbben azok közül, akik végül nem keresnek pénzt az oldallal. Ennek érdekében áttekintettem azokat a Keep Rewarding tagokat, akik rajtam keresztül regisztráltak, és már volt némi idejük foglalkozni az oldallal.

Fontos tudni, hogy ez egy angol nyelvű oldal, ahol az ember nem kap meghívót, és aminek a használat előtti megismerése némi időt igényel. A magyar, meghívókat is küldő, egyszerűen kezelhető oldalakra ez a statisztika nem érvényes.

Összesen 44 tagot vizsgáltam meg, közülük 27, azaz 61% nem keresett pénzt az oldallal. Ez persze azt is jelenti, hogy 39% igen, ami az ő szempontjukból siker.

A vizsgált tagok közül 15-en, azaz 34%-uk a regisztráció napját követően soha nem lépett be többet az oldalra. A Keep Rewarding nem küld e-mail értesítéseket a pénzkeresési lehetőségekről, neked kell rendszeresen megnézni az ajánlatokat, ezért ők ezzel tulajdonképpen elvágták magukat a kereseti lehetőségek elől. Lehet, hogy túl komplikáltnak találták az oldalt, vagy kipróbáltak egy-két dolgot, és amikor nem jártak sikerrel, gyorsan feladták, vagy egyszerűen csak azt hitték, hogy majd e-mailben kapnak meghívókat az oldalra. A tanulság az, hogy ha te sem tartozol az aktívabb kérdőívezők közé, vagy tudod, hogy volt már olyan, hogy regisztráltál valahova, aztán el is feledkeztél róla, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha inkább olyan oldalakra regisztrálsz, amik küldenek e-mailt, amikor van új kérdőív. Ilyenek például a magyar nyelvű oldalak ebben a listában, vagy angolul a SurveyRewardz (bár ott is több ajánlatot találsz, ha rendszeresen belépsz).

Mindössze 13 olyan tag (29%) volt, aki regisztráció után egy hónappal is aktív volt még az oldalon. Közülük 61% (8 személy) keresett pénzt. Számomra meglepő volt, hogy ez a százalék nincs közelebb a 100%-hoz, de valószínűleg arról van szó, hogy a többiek közül voltak akik regisztráltak, majd jóval később eszükbe jutott az oldal és ismét benéztek, ezért aktívnak tűntek (én csak az utolsó belépés dátumát látom), valójában azonban nem jártak rendszeresen vissza. Akárhogy is legyen, látszik, hogy az aktivitás megéri: 39%-ról 61%-ra ugrik a pénzt keresők száma, ha csak azokat nézzük, akik egy hónappal a regisztráció után is beléptek az oldalra.

Mivel nagyon kevés információt kapok az utánam regisztrálók után, ennél többet ez alapján sajnos nem tudok mondani, de a tanulság egyértelmű (és persze nem nagy újdonság): ha regisztrálsz valahova, és pénzt akarsz keresni, adj időt magadnak, hogy megismerd az oldalt, és ne gondold, hogy a regisztrációval már megadtad magadnak az esélyt, hogy online bevételt szerezz: az csak az első lépés a pénzkereséshez, és rendszeres további aktivitásnak kell követnie.

2019. május 7., kedd

Melyik oldal fizet a legtöbbet ugyanazért a feladatért?

Sok külföldi pénzkeresős oldalon találjuk meg ugyanazokat a kérdőíveket, OfferWall ajánlatokat, azonban nem mindegy, hogy melyiken dolgozunk: az egyes oldalak más-más összeget fizetnek nekünk, miközben pontosan ugyanazt kell csinálnunk rajtuk, hiszen ugyanazzal a külsős céggel állnak szerződésben (az OfferWall-ok működéséről részletesebben itt írtam).

Hogy ne dolgozz kevesebb pénzért, mint amennyiért tehetnéd, megnéztem a legnépszerűbb angol nyelvű, hazánkból is elérhető oldalakat, és összehasonlítottam, hogy ugyanazon feladatokért melyik mennyi pénzt fizet. Ha nem szeretnéd az egészet végigolvasni, íme a tanulság: használd a Keep Rewarding-ot, az fizet a legtöbbet.

A számításról


Az egyes oldalak más-más árfolyamon váltják be a pontokat. Annak érdekében, hogy az eredményeket össze lehessen hasonlítani, minden esetben dollárra váltottam át a pontokat. Vannak olyan oldalak, ahol $1-$2 kivétele esetén kevesebb pénz jár a pontjainkért, ezeken az $5 kikérését vettem alapul. Előfordul az is, hogy $50-$100 kikérésénél több pénz jár a pontokért, ezt azonban nem vettem figyelembe.

Nem minden oldalon található meg minden OfferWall, illetve előfordult, hogy azok ajánlatai különböztek - ilyenkor nem szerepel összeg az összehasonlításban.

Összehasonlítás

 

7 oldalon 4 különböző OfferWall ajánlatait hasonlítottam össze. Alább látható az OfferWall neve, az ajánlat neve, majd az, hogy az adott oldal mennyit fizet érte. Sárgával kiemeltem a legtöbbet fizető oldalt.

AdGate Media: Gamehag
Points2Shop $0.93
PointsPrizes $1.6
Earnably $1.44
Keep Rewarding $1.8
SuperPay $1.56
PrizeRebel $1.18
Clixsense -

AdGate Media: Minecraft Quiz
Points2Shop $0.02
PointsPrizes $0.046
Earnably $0.04
Keep Rewarding $0.0525
SuperPay $0.04
PrizeRebel $0.03
Clixsense -

AdScend: Profil kitöltés
Points2Shop -
PointsPrizes $0.33
Earnably $0.035
Keep Rewarding -
SuperPay -
PrizeRebel $0.025
Clixsense -

Persona.ly: My Point Saver
Points2Shop -
PointsPrizes $0.026
Earnably -
Keep Rewarding -
SuperPay $0.027
PrizeRebel $0.018
Clixsense $0.02

OfferToro: Autodoc
Points2Shop $3.9
PointsPrizes $6.5
Earnably $5.15
Keep Rewarding $7.32
SuperPay $5.85
PrizeRebel $4.48
Clixsense $6.1


Az eredmények


Bár csak néhány ajánlatot hasonlítottam össze, az egyes oldalak jellemzően meghatározott százalékot tartanak meg a külsős cég által fizetett pénzből, így az eredmények valószínűleg általánosíthatóak.

Mindezek alapján a legjobban fizető oldal a Keep Rewarding. Ahhoz, hogy ezt az összeget megkapd, legalább $5-t kell kikérned, mivel ennél kevesebb kikérése esetén a pontjaidat rosszabbul váltják be ($10 és afelett viszont még több pénzt kapsz a pontokért!) Ha valamelyik OfferWall elérhető náluk, akkor nem érdemes azt máshol használni.

Teljes sorrendet nehéz lenne felállítani, mivel a különböző OfferWall-ok esetében eltérő százalékot tartanak meg az egyes oldalak, így a sorrend mindig változik, de a második helyre a PointsPrizes került, ha tehát valamit a Keep Rewarding-on nem találsz, ott érdemes először megnézni. Ennél az oldalnál érdemes figyelembe venni, hogy a kifizetési limit $20.

A SuperPay, az Earnably és a Clixsense került a harmadik helyre, attól függően, hogy melyik OfferWallokat használod.

Tanulság


Az egyes oldalak nagyon különböző összegeket fizetnek ugyanazért a feladatért, néha majdnem kétszer annyit kaphatunk, ha egy másik oldalon végezzük el a feladatot. Ha csak egyetlen rövid tanulságot akarsz levonni: használd a Keep Rewarding-ot, az fizet a legtöbbet.

2019. május 5., vasárnap

Hogyan kell használni az OfferWall-okat?

Vannak egyszerűen használható kérdőív kitöltésért fizető oldalak, ahol csak regisztrálsz, és e-mailben kapod a meghívókat, de vannak olyan oldalak is, ahol nincsenek értesítések, és neked kell rendszeresen megnézned, hogy van-e valamilyen elérhető munkalehetőség. Ezek az oldalak jellemzően igen nehezen áttekinthetőek, rengeteg menüpont van bennük, és sokszor hiába választasz ki egy opciót, rendszerint visszautasítással találkozol. Isten hozott az OfferWall-ok világában!

Ez a cikk igyekszik egy rövid áttekintést adni arról, hogy mik azok az OfferWall-ok, és hogyan érdemes használni őket. Ha megérted a működésüket, akkor sok olyan oldalon is pénzt tudsz keresni, amik eddig a kuszaságuk miatt esetleg elriasztottak.

 

Mi az az OfferWall?

 

Ha egy kérdőíves oldalon OfferWall-okkal találkozol, az azt jelenti, hogy az oldal tulajdonosa valószínűleg nem foglalkozik közvetlenül kérdőívekkel, helyette más cégekkel kötött szerződést, aminek keretében kérdőív kitöltőket (vagy más feladatokat elvégző személyeket) visz hozzájuk, és cserébe jutalékot kap. Ennek a jutaléknak egy részét megtartja, egy másik részét pedig kifizeti annak, aki ténylegesen elvégezte a munkát, azaz például kitöltötte a kérdőívet.

Mivel sok olyan cég van, aki OfferWall szolgáltatást nyújt, egy-egy kérdőíves oldal jellemzően több, akár 10-20 különböző ilyen céggel is szerződést köt, ezért látsz ilyen sok különböző menüpontot az oldalon: mindegyik menüpont más-más külsős szolgáltató ajánlatait tartalmazza.

 

Miért olyan nehezen átláthatóak ezek az oldalak?

 

Amellett, hogy a sok különböző szolgáltató miatt a kérdőíves oldalon sok különböző menüpont van, és egyesével kell felkeresni őket, hogy megnézd, van-e épp valamilyen kérdőív, az átláthatóságot az is nehezíti, hogy az OfferWall-oknak mind más-más design-juk van, a felületet ugyanis a külsős cég biztosítja. Emiatt sokszor olyan, mintha az ember egy másik oldalra tévedt volna, még ha a fejléc maga ismerős is marad.

Néha ugyanaz az ajánlat két-három különböző OfferWall-on belül is elérhető, mert valójában egy harmadik cég biztosítja. Ez persze még jobban megzavarhat, hiszen nem érted, hogy minek vannak külön menüpontok, ha ugyanazt látod többen is.

 

Mi a baj az OfferWall-okkal?

 

Magával az OfferWall megoldással alapvetően nincs probléma, ez egy működőképes rendszer. Sajnos azonban a rendszer felépítéséből adódóan egy-egy pénzkeresési mód kihasználáshoz sokszor feleslegesnek tűnő lépéseken keresztül vezet az út.

Az egyes OfferWall szolgáltatók jellemzően nem tudnak rólad semmit, így amikor először használsz egy adott OfferWall-t, sok esetben felteszik ugyanazokat a kérdéseket (nem, kor stb.), amiket amúgy a kérdőíves oldalra történt regisztrációdkor már megadtál. Van, hogy külön regisztrációra is szükség van, ami megint zavart keltő, hiszen te egyszer már regisztráltál magára a kérdőíves oldalra, így joggal teheted fel a kérdést, hogy miért van rá ismét szükség.

Hogy a dolog még zavaróbb legyen, vannak olyan OfferWall-ok, akik egy harmadik vagy negyedik cég oldalára visznek tovább. Ha például egy oldalon kiválasztod a Speak Up! nevű ajánlatot, akkor egy egészen más designnal rendelkező felületen ismét megkérdezik a nemedet és a korodat, majd elkezdesz kitölteni egy kérdőívet. Ha kiderül, hogy nem tartozol a célcsoportjába, akkor keres neked egy másik kérdőívet, ahol azonban újra bekéri a nemedet és a korodat. Ha esetleg ez a kérdőív sem neked való, könnyen meglehet, hogy egy harmadik kérdőívhez visz tovább, de ez egy másik cég oldalán van, ami ismét egy új design, azaz már egy sokadik külsős oldalra jutsz, és az egész teljes káosznak tűnhet. Természetesen ez a cég sem tud rólad semmit, így kezdetnek újra megkérdezi a nemedet és a korodat...

Ha tudatosítod magadban, hogy ez a rendszer a sok különböző cég miatt működik így, akkor egy idő után meg tudod szokni ezeket a visszásságokat, és utána már kevésbé fogod elveszettnek érezni magadat.

 

Mi a jó az OfferWall-okban?

 

Az OfferWall-oknak természetesen nem csak hátrányai vannak. Mivel egy-egy kérdőíves oldalon sok OfferWall elérhető, így a sok külsős szolgáltatónál nem kell külön-külön elérned a kifizetési limitet (a legtöbbnél amúgy sem lehet külön regisztrálni), a pénz egy helyen gyűlik, és ott tudod kivenni. Így még ha egy-egy OfferWall-on belül nem is keresel sokat, a pénzek összeadódnak, és egyszerre egy nagyobb összeget tudsz kikérni.

 

Hogyan válassz az OfferWall-t használó kérdőíves oldalak közül?

 

Az egyes kérdőíves oldalak OfferWall ajánlatai között gyakran nagy az átfedés, mivel mindegyik ugyanazon külsős cégekkel köt szerződést. Különbség van viszont abban, hogy az általuk kapott jutalékból mennyit adnak tovább neked. Ha több oldalon is megnyitod ugyanazt az OfferWall-t, akkor láthatod, hogy ugyanazért a feladatért más-más pontot ajánlanak. A pontok persze önmagukban megtévesztőek lehetnek: érdemes figyelni arra, hogy az adott kérdőíves oldal hogyan váltja pénzre az összegyűjtött pontokat. Van, ahol 100 pont $1-t ér, de van, ahol kisebb összegek kikérése esetén például több pont felel meg egy-egy dollárnak.

A pontszám mellett arra is érdemes figyelni, hogy mennyi az adott oldal kifizetési limitje. Ez a limit nagyon sok oldal esetében $1, de vannak $5 vagy akár $20-os limittel rendelkező oldalak is. Ha egy OfferWall amúgy elérhető több helyen is, akkor értelemszerűen az alacsonyabb kifizetési limittel rendelkező oldalon éri meg jobban használni.

 

Hogyan válassz az OfferWall ajánlatok közül?

 

Még ha túl is teszi magát az ember a nehéz átláthatóságon és azon, hogy gyakran egymás után többször meg kell adnia ugyanazokat az információkat, az ajánlatok száma egy-egy oldal esetén elképesztő lehet. 10-20 OfferWall esetén mindegyiken lehet akár 10-20 egyedi ajánlat, ami több száz pénzkeresési lehetőséget jelent. Ez egy részről persze jó, más részről azonban nehézzé teszi a választást.

Amerikában a választás némileg egyszerűbb: az ember megnézi, hogy mit kell csinálni (nem csak kérdőívek, hanem más pénzkeresési lehetőségek is szoktak lenni, pl. videónézés stb.), és mennyi pontot kap, aztán eldönti, hogy szeretné-e. Itthonról azonban gyakran előfordul, hogy az ajánlatra kattintva kiderül, hogy az Magyarországról nem érhető el.

Mivel az OfferWall ajánlatok változnak, nem tudok biztos tippeket adni: a legjobb, amit tehetsz, ha szánsz rá időt, hogy megnézd az ajánlatokat, és kiderítsd, hogy melyik érhető el itthonról, és melyik tetszik neked. Ez egy egyszeri folyamat, amit ha megtettél, akkor legközelebb már könnyebben el fogsz tudni jutni a téged érdeklő pénzkeresési módokhoz, hosszú távon tehát megtérül.

A cikk írásakor (2019. április) itthonról használható például az Adgate Media, a Wall Ads, a Figure Eight, a TheoremReach, az Opinion Capital, a Kiwi Wall és a Wannads Surveys, de ezeken belül nem feltétlenül minden ajánlat, és ezeken kívül is nagyon sok OfferWall-on találni lehetőségeket.

 

Milyen OfferWall-t használó kérdőíves oldalak vannak?

 

Bár egyes OfferWall-okon általában találni magyar nyelvű kérdőíveket, az OfferWall-okat használó oldalak mind angol nyelvűek, ezért a kezdeti regisztrációt mindenképpen angolul kell megcsinálnod.

A teljesség igénye nélkül érdemes kipróbálni például az alábbi, más-más OfferWall-okat (is) használó oldalakat:

Points2Shop
Keep Rewarding
SuperPay
Earnably
PointsPrizes
ySense
EarnHoney
WowApp

Vannak ugyan további oldalak is, de nem nagyon éri meg sokat kutakodni utánuk, mivel ezek nagyrészt lefedik az itthonról elérhető OfferWall ajánlatokat.

2019. május 4., szombat

WowApp - pénzkeresés mobiltelefonnal


A WowApp egy olyan alkalmazás, amivel mobiltelefonon, tableten vagy akár PC-n is pénzt tudunk keresni, de a legtöbben mobiltelefonról használják. Az oldal jelenleg 23 különböző nyelven tud, de a magyar sajnos nincs közöttük, így jobb híján az angol vagy valamilyen más, általad ismert nyelvű változatát kell használnod.


Mivel lehet pénzt keresni?

A WowApp több különböző módot kínál a pénzkeresésre: fizet kérdőívek kitöltéséért, videók nézéséért, kisebb feladatok elvégzéséért, ingyenes telefonálás vagy chatelés után, játékok futtatásáért, a telefonunk feloldási képernyőjére kirakott reklám után (nem kötelező), és még több különböző dologért. Van, aminél a keresett pénz azonnal megjelenik a számládon, de van, ami csak másnap kerül jóváírásra.

Ha meghívod az ismerőseidet, akkor az ő bevételükből, sőt, az általuk meghívottak bevételeiből is részesedsz 8 mélységig. Érdemes időt szánni az oldal megismerésére, mert nagyon jó lehetőségek vannak rajta.

Hogyan lehet a pénzt kikérni?

A megkeresett pénz kifizetési limit nélkül kivehető PayPal-ra, bankkártyára, bankszámlára, vagy jótékonyságra is felajánlható. A kivételnek vagy egy fix és egy százalékos kezelési költsége PayPal és bank esetén is. Az oldal megbízhatóan fizet, a megkeresett pénz azonban csak 60 nap után kérhető ki (az első kikérés után ez a limit megszűnik).

Regisztráció

Az oldalra kizárólag másokon keresztül lehet regisztrálni. Köszönöm, ha rajtam keresztül regisztrálsz!